croissance de la masse verte
85 %
croissance de la masse verte
amélioration du pouvoir germinateur et renforcement du système racinaire
75 %
amélioration du pouvoir germinateur et renforcement du système racinaire
amélioration de la vitalité des plantes en période de stress climatique
60 %
amélioration de la vitalité des plantes en période de stress climatique
utilisation plus efficace de l’eau de pluie et reduction de la quantité d’irrigation
50 %
utilisation plus efficace de l’eau de pluie et reduction de la quantité d’irrigation

Escube remplace la fonction de plusieurs produits indépendants pour la vitalité des plantes et du sol.

  1. produits contenant des micro-éléments et des biostimulants
  2. produits pour la régénération du sol
  3. produits pour une meilleure gestion de l’eau

Produits

Podzim není jen obdobím sklizně a přípravy zahrady na zimu. Naopak, je ideální pro výsadbu celé řady rostlin. Připravili jsme pro vás několik tipů na konkrétní plodiny a květiny, a také přehled metod, díky kterým jejich růst maximálně podpoříte.

Jaké rostliny sázet na podzim

Cibule a česnek

Cibule a česnek sice bývají považovány za jarní plodiny, ale podzimní výsadba nabízí hned několik výhod. Rostliny mají díky ní silnější kořenový systém, bývají odolnější, a také získají intenzivnější chuť. Česnek ideálně sázejte na slunném a teplém místě.

Hlávkové saláty a špenát

Listovou zeleninu jako hlávkové saláty a špenát můžete také sázet na podzim. V chladnějším období se jim daří lépe, protože nízké teploty zvyšují koncentraci cukrů v listech, což vede k intenzivnější chuti.

Mezi další zeleninu, kterou můžete sázet na podzim, patří mrkev, petržel či například ředkvičky. Aby vám zelenina vyrostla, je vhodné záhony přikrýt bílou netkanou textilií. 

Květiny a stromy

Podzim je také ideální doba pro výsadbu okrasných cibulovin, zejména tulipánů, narcisů, hyacintů a sněženek. Tyto květiny potřebují chladné období k vyklíčení a na jaře vás odmění bohatým květenstvím. Cibulky těchto květin můžete sázet hluboko, obecně se doporučuje až trojnásobek výšky cibule a vrstva půdy je ochrání před výkyvy teplot.

Pokud plánujete sázet ovocné dřeviny (stromy i keře), tak ty je vhodné vysazovat zhruba od poloviny října až do prvních mrazíků. Září a říjen jsou také vhodné pro výsadbu jehličnanů. Nezapomeňte ovšem jehličnanům dopřát větší množství zálivky, aby měly dostatek vláhy na celou zimu. 

Jak podpořit růst plodin

Půda je základem každého úspěšného zahrádkářství. Před výsadbou je proto půdu obohatit kompostem nebo případně přírodními hnojivy. Mezi řádky je vhodné položit mulč, případně posečenou trávu. Díky tomu se bude v půdě lépe držet vlhkost a bude odolnější před změnami teplot.

Abyste ještě více podpořili růstu a odolnost rostlin, můžete využít naše přípravky z řady Escube Garden. Tyto biostimulanty zvyšují vstřebávání živin a vody, zlepšují celkovou vitalitu rostlin, podporují klíčivost, zakořenění a rozvoj kořenového systému. 

Ať už se rozhodnete pro výsadbu zeleniny či květin, péče a použití kvalitních podpůrných prostředků vám pomůže připravit zahradu tak, aby vás na jaře odměnila bohatou sklizní a krásnými květy.

Nouveautés de notre blog

Growing citrus fruits at home is becoming increasingly popular, and ...
Snow mold is a fungal disease that can affect your lawn, especially ...
Flowers are a beautiful part of our homes, but unfortunately, they o...
October and November are the ideal time for laying a grass carpet. T...