Sněžná plíseň je houbová choroba, která zejména v chladném a vlhkém počasí může postihnout váš trávník. Její příznaky zahrnují povlak připomínající šedavý sníh a viditelné poškození stébel. Houba, která se jmenuje rážovka sněžná, napadá celou rostlinu, zcela ji zahubí a šíří se do okolí. Vytváří tak nevzhledné oblasti mrtvé trávy.

Předcházení sněžné plísni

Správná péče o trávník: Zajistěte, aby váš trávník byl zdravý a odolný. Zbavujte se posekané trávu, pod kterou se jinak drží vlhkost. Minimálně jednou za rok proveďte vertikutaci, čímž trávu provzdušnit, odstraníte mechy a mrtvou masu. To v důsledku sníží vlhkost a tím i riziko sněžné plísně.

Správné hnojení: Zejména na podzim se vyhněte nadměrnému používání dusíkatých hnojiv, může to zvýšit náchylnost trávníku ke sněžné plísni. Pokud hnojíte, používejte spíše hnojiva bohatší na draslík.

Jak se zbavit sněžné plísně

Odstranění postižených oblastí: Důsledně vykopejte postižené části trávníku a jejich blízké okolí, zavezte díry čerstvou hlínou a vysaďte novou trávu.

Aplikujte fungicidy: V případě rozsáhlé infekce může být nutné použití fungicidů. Konzultujte s odborníkem nebo zahradníkem, abyste si vybrali vhodný přípravek a využili správné dávkování.

Účinnost Escube Tráva proti sněžné plísni

Produkt Escube Tráva byl vyvinut s ohledem na zdraví trávníku a zvýšení odolnosti proti různorodým chorobám. Obsahuje speciálně vybrané biostimulanty a živiny, které podporují kořenový systém trávníku a zvyšují jeho odolnost vůči stresovým podmínkám, včetně sněžné plísně. Pravidelné používání Escube Tráva může pomoci udržet váš trávník silný, zdravý a odolným.

Vyhýbání se zadržování vody v trávníku, včasná identifikace příznaků sněžné plísně a celková pravidelná správná péče o trávník jsou klíčem k prevenci této choroby. Escube Tráva může být cenným nástrojem pro udržení krásného a zdravého trávníku po celou sezónu.