5.10.2023, CzechCrunch: Energetický nápoj pro rostliny. Čeští vědci vyvinuli produkt, který vyživí flóru a zadrží vodu v půdě
"V Brně vytrhli několik trnů z paty ztrápeným zemědělcům. Vyvinuli tu organický prostředek, jenž pomáhá se suchem a díky němuž jsou rostliny odolnější.  Správné hospodaření s vodou je rok od roku stále zásadnější. Nejen Česko totiž každý rok sužují dlouhé vlny extrémních veder, během kterých půda vysychá na troud. A i když ji pak aspoň zčásti spasí občasné přívalové deště, o úrodě se to samé mnohdy říct nedá. Česko má navíc to specifikum, že zdejší půda vyniká velmi špatnou schopností vodu zadržovat. Vědci z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně tak společně s odborníky na management vody v půdě z amerického Water for Food Institute a českou firmou Sciteg vyvinuli patentované přípravky, které mají za cíl půdě pomoci lépe nakládat s vodou."

22.9.2023, 5 plus 2: Učí rostliny hospodařit s vodou a prorazili ve světě
"Víte, na jakém principu fungují přípravky Escube, jak mohou podpořit vaše rostliny, a jaké máme další plány? Právě na tyto a další otázky odpovídal náš ředitel David Fuchs pro článek v časopise 5 plus 2."

10.9.2023, Gardenkeeper: Pěstování rajčat s přírodním hnojivem Escube
"Úspěšné pěstování rajčat s přírodním hnojivem Escube. Květen není zcela tradičním obdobím pro výsev rajčat, ale co když se rozhodnete pro takto pozdní výsev? Ano, i pozdě vysetá rajčata mohou přinést výbornou sklizeň, jak nám již rostliny ukazují v srpnu. Příběh pěstování těchto rajčat však není jen o pozdním zasetí, ale také o důležitém hnojivu značky Escube. V prvé řadě chci podotknout, že to nebyl cílený experiment, ale událo se tak hlavně z provozně organizačních důvodů, kdy naše zahradnictví změnilo majitele. Tedy rychle shrnuto, nebyla možnost začít dříve."

20.7.2023, Česká televize: Nová hnojiva pomohou v boji se suchem
"Zajímá vás, jak probíhá výzkum, který realizujeme ve spolupráci s Agronomická fakulta MENDELU (MZLU, VŠZ) a C E I T E C, abychom našli nové možnosti, jak pomoci přírodě proti suchému podnebí? O vyvíjených hnojivech na přírodní bázi hovořil Petr Škarpa v reportáži pro Českou televizi. Reportáž začíná v 9. minutě."

14.7.2023, Deník: Zadrží vodu v půdě. Speciální ekologický produkt brněnské firmy dobývá svět
"Výrobky společnosti Escube jsou výsledkem práce českých vědců. Snižují množství spotřebované závlahy a dodávají rostlinám potřebné mikroživiny. Zájem o ně je i v zahraničí. Její ředitel David Fuchs uvedl: „Od samého počátku stál za zrodem nového produktu profesor Josef Jančář z VUT v Brně. Ve spolupráci se svými kolegy z VUT a také s docentem Petrem Škarpou z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně a tamním týmem začali zkoumat možnosti vyvinutí efektivního produktu, jenž by podporoval zadržení závlahy v půdě.“"

28.6.2023, Novinky: Nová hnojiva z Brna pomohou i v boji se suchem
"Rostlině dodají blahodárné živiny a současně u ní udrží vlhko tak, aby měla dokonalé podmínky k růstu. Jde o novou generaci hnojiv, kterou nyní vyvíjejí vědci z Mendelovy univerzity v Brně ve spolupráci s komerčním partnerem. Hlavním cílem je boj s klimatickou změnou, kvůli níž je krajina v létě vyprahlá, řeky poloprázdné a pole se špatnou úrodou."

28.4.2023, Deník: Firma ESCUBE boduje u pěstitelů s unikátním přípravkem
"Výrobky společnosti Escube snižují množství spotřebované závlahy a dodávají rostlinám potřebné mikroživiny. Velký zájem o ně zaznamenala firma letos v březnu v Kataru."