aumento della massa verde
85 %
aumento della massa verde
migliorare la germinazione e rafforzare l'apparato radicale
75 %
migliorare la germinazione e rafforzare l'apparato radicale
aumenta il vigore delle piante nei periodi di stress climatico.
60 %
aumenta il vigore delle piante nei periodi di stress climatico.
uso più efficiente dell'acqua piovana e riduzione dell'irrigazione
50 %
uso più efficiente dell'acqua piovana e riduzione dell'irrigazione

Escube sostituisce la funzione di diversi prodotti per la vitalità delle piante e del suolo.

  1. prodotti contenenti microelementi e biostimolanti
  2. prodotti per la rigenerazione del suolo
  3. prodotti per una migliore gestione dell'acqua

Prodotti

Vypěstovat krásný a zdravý trávník vyžaduje snahu a vytrvalost. Připravili jsme pro vás několik tipů, díky kterým budete mít vlastní zelenou oázu.

Výsadba nového trávníku

Při výsadbě trávníku je důležité vybrat si správný druh trávy pro vaši oblast a také pro období výsevu. Existují trávy vhodné pro stinné svahy, trávy s větší odolností proti slunci, nebo třeba klasické anglické trávníky. Jakmile si vyberete správný druh trávy, je nutné připravit zemní podklad pro výsadbu. Půda by měla být důsledně odplevelena a připravena pro výsev. 

Po zasetí je potřeba pravidelná zálivka, aby mohla travní semena vyklíčit. Ideální je udržovat plochu neustále vlhkou, dokud není úplně zarostlá. 

K rychlejšímu vyklíčení semen a růstu kořenového systému můžete využít inovativní bioaktivní přípravek Escube tráva. Jedná se o specifický typ biostimulantu, který pomáhá nejen při zakládání nových trávníků, ale také zjednodušuje jejich následnou údržbu. Unikátní složení Escube tráva zlepšuje celkovou kvalitu půdy a zadržuje v ní vláhu. Tráva díky tomu lépe roste a vy tak ušetříte za zalévání.

Doplnění stávajícího trávníku

Možná se na vašem trávníku vytvořily mrtvé hnědé skvrny nebo se příliš rozmohl mech a po vertikutaci je vidět více hlíny než zeleně. Tato místa bohužel musíte zbavit zbylé trávy a provést na vzniklém prostoru novou výsadbu. 

Té je samozřejmě třeba věnovat zejména zpočátku zvýšenou pozornost i zálivku. Abyste tato místa co nejdříve zaplnili novým zeleným trávníkem, tak je vhodné použít podpůrná hnojiva.

Údržba a péče o trávník

Pravidelná údržba je bohužel nezbytná, pokud chcete, aby vám trávník vydržel zdravý a krásný. V první řadě je nutné zajistit, aby měl trávník dostatek vláhy, a to zejména v suchých letních měsících. Pokud použijete prostředek Escube tráva, váš trávník bude vůči těmto rozmarům počasím odolnější a nebudete muset tolik zalévat. 

Dále vás čeká pravidelné sekání trávníku. Na jaře a na podzim můžete nechat trávu kratší i 5 cm, nicméně v létě trávníku prospěje až 10 cm. Posekanou trávu můžete nechávat položenou přímo na trávníku, abyste podpořili přirozenou obnovu živin v půdě.

Požadované délky trávy dosáhnete používáním sekaček s nastavitelnou výškou sekání. Na jaře (březen, duben) a na podzim (září, říjen) je dobré použít na trávník vertikutátor. Ačkoliv se vám může zpočátku jevit, že svému krásnému trávníku spíše ubližujete, opak je pravdou. 

Vertikutace odstraní mech, zrovnoměrní hustotu trávy, provzdušní kořenový systém a umožní tak trávě lépe prosperovat. Na podzim se také můžete rozhodnout nechat trávník zapadat listím. Ovšem na jaře bude potřeba nerozložené listí vyhrabat, aby se vám nezačal množit nežádoucí mech.

Hnojení trávníku

Také je důležité dodávat trávníku potřebné živiny. Hnojení by mělo být prováděno pravidelně a v souladu s potřebami zvoleného druhu trávy. Pro hnojení trávníkových ploch je ideální používat rozstřikovače na hnojivo. Jestli si chcete usnadnit práci, prostředek Escube tráva vám pomůže, aby váš trávník zůstal zdravý a krásný v každém ročním období. 

Pokud chcete mít trávník, který bude prosperovat po celý rok, musíte dbát na správnou péči. Díky přípravkům Escube si však můžete tuto nikdy nekončící práci výrazně ulehčit.

Notizie dal nostro blog

Growing citrus fruits at home is becoming increasingly popular, and ...
Snow mold is a fungal disease that can affect your lawn, especially ...
Flowers are a beautiful part of our homes, but unfortunately, they o...
October and November are the ideal time for laying a grass carpet. T...