a zöld tömeg növekedése
85 %
a zöld tömeg növekedése
a csírázás javítása és a gyökérzet megerősítése
75 %
a csírázás javítása és a gyökérzet megerősítése
Növeli a növények életerejét az éghajlati stressz időszakaiban.
60 %
Növeli a növények életerejét az éghajlati stressz időszakaiban.
az esővíz hatékonyabb felhasználása és az öntözés csökkentése
50 %
az esővíz hatékonyabb felhasználása és az öntözés csökkentése

Az Escube több különálló termék funkcióját helyettesíti a növények és a talaj vitalitása érdekében.

  1. mikroelemeket és biostimulánsokat tartalmazó termékek
  2. a talaj regenerálásának eszközei
  3. a jobb vízgazdálkodás előkészítése

Termékek

Květiny jsou krásnou součástí našich domovů, bohužel se často stává, že po návštěvě květinářství začnou ztrácet svou vitalitu a krásu. Brzy chřadnou a během pár týdnů odchází úplně. Pokud se vám tato situace také již stala, můžete být klidní, nejste sami. Tento průběh totiž není nijak výjimečný, a existuje hned několik důvodů, proč k němu dochází. 

Naštěstí při správné péči a pozornosti můžete své květiny zachránit.

Proč květiny z květinářství brzy skomírají?

Jedním z důvodů může být šok z přepravy. Přeprava z květinářství do vašeho domova může pro rostliny znamenat stres. Ať už se jedná o změnu teploty či světelných podmínek, celkově změna prostředí bývá pro pokojové rostliny náročná.

Při přenášení květiny může dojít k narušení struktury kořenů, což ovlivňuje její schopnost absorbovat vodu a živiny.

Samozřejmě může být na vině také špatná péče v samotném květinářství. Bohužel již v květinářství nemusí rostlina dostávat potřebnou pozornost, což ale někdy není možné na první pohled poznat. Pokojovka navíc nemusí mít vyvinutý kořenový systém, mohlo se jednat jen o narychlo přesazený kus, který jste si zrovna zakoupili.

Jak tedy správně pečovat o nově přinesenou květinu?

Pokud chcete, aby se vaší květině dobře dařilo, můžete pro ni udělat hned několik kroků. Jedním z nich je kontrola kořenů. Při přenesení květiny z květinářství do svého domova zkontrolujte stav kořenového systému. Pokud jsou kořeny přeplněné nebo naopak příliš volné, může to způsobit problémy. V těchto případech přesaďte rostlinu do nového květináče s vhodnou půdou.

Každá rostlina má své vlastní potřeby ohledně zálivky. Přebytečná voda může způsobit hnilobu kořenů, zatímco nedostatek vody může vést k vadnutí vaší pokojovky. Zjistěte, jaké jsou potřeby vaší konkrétní rostliny a přizpůsobte tomu zálivku.

Věnujte pozornost také umístění rostliny ve svém domě. Každá má své preferované světelné podmínky, které byste jí měli dopřát.

Také pravidelně kontrolujte stav listů, květů a kořenů. Díky tomu dokážete rychle reagovat na případné problémy a poskytnout potřebnou péči.

Pokud chcete své rostliny ještě více podpořit, můžete je zalévat roztokem s přípravkem Escube Pokojovky. Díky němu budou vaše pokojové rostliny zdravé, zelené, budou mít bohaté květy, a v případě přesazování se rychleji aklimatizují a lépe se rozvíjí jejich kořenový systém. Navíc můžete očekávat nárůst zelené hmoty a tvorby květů a snížení množství závlahy                    

S pravidelnou péčí a pozorností můžete prodloužit životnost svých květin a užívat si jejich krásu. Každá rostlina je jedinečná, a tak si zaslouží vaši individuální přístup a péči, pokud chcete, aby ve vaší domácnosti prosperovala.

Hírek a blogunkból

Growing citrus fruits at home is becoming increasingly popular, and ...
Snow mold is a fungal disease that can affect your lawn, especially ...
Flowers are a beautiful part of our homes, but unfortunately, they o...
October and November are the ideal time for laying a grass carpet. T...