croissance de la masse verte
85 %
croissance de la masse verte
amélioration du pouvoir germinateur et renforcement du système racinaire
75 %
amélioration du pouvoir germinateur et renforcement du système racinaire
amélioration de la vitalité des plantes en période de stress climatique
60 %
amélioration de la vitalité des plantes en période de stress climatique
utilisation plus efficace de l’eau de pluie et reduction de la quantité d’irrigation
50 %
utilisation plus efficace de l’eau de pluie et reduction de la quantité d’irrigation

Escube remplace la fonction de plusieurs produits indépendants pour la vitalité des plantes et du sol.

  1. produits contenant des micro-éléments et des biostimulants
  2. produits pour la régénération du sol
  3. produits pour une meilleure gestion de l’eau

Produits

V létě se střídají období horentních veder s prudkými lijáky a tráva, keře i stromy trpí většinu léta suchem.

Stromy v přírodě jsou chráněny před suchem kombinací několika faktorů: rostou na velkých plochách, zpravidla se v jejich blízkosti nachází keře a traviny. Díky tomu se vlhkost z tohoto prostředí ztrácí podstatně hůře a celá plocha lépe zadržuje vodu. Nicméně většina pěstovaných stromů v soukromých zahradách neroste v takto optimálním prostředí. 

Samostatně stojící stromy na pozemku mají sníženou schopnost zadržování vody, trpí tak suchem a v případě ovocných stromů se proto bohužel nedočkáme bohaté úrody, ve kterou doufáme. Je proto na každém, aby svým stromům v těchto velkých vedrech dodal potřebnou závlahu. V nejhorším případě se může totiž dokonce stát, že bez pomoci mnohé stromy uschnou. 

První pomocí pro stromy ve vedru je začít je pravidelně zalévat. Přestože se může zdát, že mají hluboké kořeny, hladina spodní vody mohla klesnout a ve vyschlé půdě se stromy nedostanou k vláze. Proto nic nezkazíte tím, když každý den k vašemu stromu nalijete nějaké to vědro nebo konev vody. Ideální čas pro zalévání je v ranních či podvečerních hodinách.

Další možností, jak stromům pomoci, je aplikace půdního kondicionéru. Ty v sobě obsahují látky podobné těm v absorpčních plenkách (kvůli zadržování vody), látky podporující růst, hnojiva a dalšími složky, které rostliny potřebují, aby prosperovaly. Naneštěstí základní komponenta, pokud je syntetického původu, není ekologická, a pokud takové kondicionéry použijete na plodící stromy, ztrácí tím svou “bio” kvalitu.

Proto jsme vyvinuli přípravek ESCUBE GARDEN Stromy. Ekologický biostimulant, který v sobě obsahuje pouze rozložitelné složky. Při pravidelné aplikaci správně naředěného přípravku dojde ke zkvalitnění půdy v okolí stromů. Ta pak dokáže lépe zadržovat vodu a strom jako takový vydrží i s malou zálivkou více, než byste čekali. Při správné péči také pomáhá růstu zelené hmoty a udržení vitality v období tepelného stresu po celý rok.

Období horka se každý rok mohou měnit, někdy bude sucho celý měsíc, jinde budou co týden přívalové deště. Ale jisté je, že pokud chcete, aby vaše stromy zůstaly zdravé co nejdéle a přinášely mám radost a hlavně užitek, nesmíte se o ně přestat starat. Ne jenom pravidelným prořezávání, ale samozřejmě i přihnojováním, zaléváním a používáním vhodných pomocných přípravků. Zejména samostatně stojící stromy potřebují vaši zvýšenou péči.

Nouveautés de notre blog

Growing citrus fruits at home is becoming increasingly popular, and ...
Snow mold is a fungal disease that can affect your lawn, especially ...
Flowers are a beautiful part of our homes, but unfortunately, they o...
October and November are the ideal time for laying a grass carpet. T...