aumento de materia verde
85 %
aumento de materia verde
mejorar la germinación y fortalecer el sistema radicular
75 %
mejorar la germinación y fortalecer el sistema radicular
aumentar la vitalidad de las plantas en periodos de estrés climático
60 %
aumentar la vitalidad de las plantas en periodos de estrés climático
uso más eficiente del agua de lluvia y una reducción en la cantidad de riego
50 %
uso más eficiente del agua de lluvia y una reducción en la cantidad de riego

Escube reemplaza la función de varias preparaciones separadas para la vitalidad de la planta y el suelo.

  1. medios que contienen microelementos y bioestimulantes
  2. medios para la regeneración del suelo
  3. preparativos para una mejor gestión del agua

Productos

Květiny jsou krásnou součástí našich domovů, bohužel se často stává, že po návštěvě květinářství začnou ztrácet svou vitalitu a krásu. Brzy chřadnou a během pár týdnů odchází úplně. Pokud se vám tato situace také již stala, můžete být klidní, nejste sami. Tento průběh totiž není nijak výjimečný, a existuje hned několik důvodů, proč k němu dochází. 

Naštěstí při správné péči a pozornosti můžete své květiny zachránit.

Proč květiny z květinářství brzy skomírají?

Jedním z důvodů může být šok z přepravy. Přeprava z květinářství do vašeho domova může pro rostliny znamenat stres. Ať už se jedná o změnu teploty či světelných podmínek, celkově změna prostředí bývá pro pokojové rostliny náročná.

Při přenášení květiny může dojít k narušení struktury kořenů, což ovlivňuje její schopnost absorbovat vodu a živiny.

Samozřejmě může být na vině také špatná péče v samotném květinářství. Bohužel již v květinářství nemusí rostlina dostávat potřebnou pozornost, což ale někdy není možné na první pohled poznat. Pokojovka navíc nemusí mít vyvinutý kořenový systém, mohlo se jednat jen o narychlo přesazený kus, který jste si zrovna zakoupili.

Jak tedy správně pečovat o nově přinesenou květinu?

Pokud chcete, aby se vaší květině dobře dařilo, můžete pro ni udělat hned několik kroků. Jedním z nich je kontrola kořenů. Při přenesení květiny z květinářství do svého domova zkontrolujte stav kořenového systému. Pokud jsou kořeny přeplněné nebo naopak příliš volné, může to způsobit problémy. V těchto případech přesaďte rostlinu do nového květináče s vhodnou půdou.

Každá rostlina má své vlastní potřeby ohledně zálivky. Přebytečná voda může způsobit hnilobu kořenů, zatímco nedostatek vody může vést k vadnutí vaší pokojovky. Zjistěte, jaké jsou potřeby vaší konkrétní rostliny a přizpůsobte tomu zálivku.

Věnujte pozornost také umístění rostliny ve svém domě. Každá má své preferované světelné podmínky, které byste jí měli dopřát.

Také pravidelně kontrolujte stav listů, květů a kořenů. Díky tomu dokážete rychle reagovat na případné problémy a poskytnout potřebnou péči.

Pokud chcete své rostliny ještě více podpořit, můžete je zalévat roztokem s přípravkem Escube Pokojovky. Díky němu budou vaše pokojové rostliny zdravé, zelené, budou mít bohaté květy, a v případě přesazování se rychleji aklimatizují a lépe se rozvíjí jejich kořenový systém. Navíc můžete očekávat nárůst zelené hmoty a tvorby květů a snížení množství závlahy                    

S pravidelnou péčí a pozorností můžete prodloužit životnost svých květin a užívat si jejich krásu. Každá rostlina je jedinečná, a tak si zaslouží vaši individuální přístup a péči, pokud chcete, aby ve vaší domácnosti prosperovala.

Noticias de nuestro blog

Growing citrus fruits at home is becoming increasingly popular, and ...
Snow mold is a fungal disease that can affect your lawn, especially ...
Flowers are a beautiful part of our homes, but unfortunately, they o...
October and November are the ideal time for laying a grass carpet. T...