increasing biomass by up to
85 %
increasing biomass by up to
germination acceleration and root system enlargement up to
75 %
germination acceleration and root system enlargement up to
enhancing plant vitality during climatic stress up to
60 %
enhancing plant vitality during climatic stress up to
more effective use of rain water and reduction of irrigation up to
50 %
more effective use of rain water and reduction of irrigation up to

Escube replaces the function of several separate products for plant and soil vitality.

  1. products containing microelements and bio-stimulants
  2. means for soil regeneration
  3. preparations for better water management

Products

 

Pěstování citrusů v bytě je stále populárnější, a pokud si vyberete vhodné odrůdy, tak můžete časem vypěstovat i vlastní chutné ovoce. Citrusy mají ovšem své vlastní potřeby a ne všude se jim daří. 

Co jsou vlastně citrusy

Citrusy najdeme běžně v tropickém nebo subtropickém pásmu a jedná se o stálezelené keře nebo stromy. Dají se však pěstovat i ve vhodně velkých nádobách, například v objemných květináčích. Mezi nejznámější patří citroník, pomerančovník, limetkovník, mandarinka, pomelo nebo grapefruit. 

Jaké citrusy vhodné pro pěstování v bytě

Uzavřené prostředí bytu vyžaduje specifické druhy citrusů. Citrusy jako kumkvat, mandarinka nebo calamondin (kříženec mandarinky a kumkvatu) jsou do omezených prostor ideální. 

Když si budete pořizovat svou vlastní rostlinku, nejlépe zvolte už vzrostlý naroubovaný a plodící stromek u osvědčeného prodejce. Samozřejmě si ji prohlédněte a ujistěte se, že je rostlina zcela v pořádku.

Pokud si však chcete vypěstovat citron nebo pomeranč z pecky plodu, který vám chutnal, je možné, že bez roubování rostlin se plodů dočkáte třeba až za 15 let.

Péče o citrusy v bytě

Ať už budete pěstovat rostlinu z pecky, nebo si koupíte vzrostlý keř, při sázení a přesazování vždy používejte substrát na citrusy a vhodně velký květináč. Do květináče na dno dejte také drenážní vrstvu, aby nedocházelo k přemokření kořenů. Rostlinu přesazujte v okamžiku, kdy je nádoba zjevně prokořeněná. Rostliny zalévejte pravidelně, vždy když je horní vrstva substrátu suchá.

Citrusy mají rády světlo, ale zejména malé rostliny a rostliny po zimování by měly být zpočátku vystaveny jen světlu rozptýlenému, aby se nespálily. V bytě pravděpodobně nebudete mít prostor, kde se teplota v zimě bude držet do 10 °C, ale pokud máte, tak můžete své citrusy zazimovat a jejich zálivku snížit na minimum. Vyhněte se také umístění rostlin na místech s průvanem a náhlými změnami teplot.

Myslete také na to, že substrát v nádobě velice rychle přijde o všechny své živiny. A pokud chcete, aby vám rostliny prosperovaly, či dokonce plodily, budete je muset přihnojovat. Rostliny je dobré hnojit v období růstu, většinou jednou za týden. Z naší nabídky vám můžeme doporučit produkt Escube pro ovoce a zeleninu, který díky svému složení sníží množství potřebného hnojiva a vody zhruba o 50 %. Rostlinám se také budou výrazně více tvořit kořeny, zelená hmota a celkově podpoříte jejich plodivost.

Nezapomínejte také na kontrolu rostlin, zda nebyly napadeny škůdci a neváhejte okamžitě zasáhnout správným postřikem.

Pokud se budete o citrusy starat s náležitou péči, zajistíte jim dostatek vláhy a hnojiva, jistě budete moci brzy sledovat, jak vaše úsilí přináší sladké plody.

News from our blog

Growing citrus fruits at home is becoming increasingly popular, and ...
Snow mold is a fungal disease that can affect your lawn, especially ...
Flowers are a beautiful part of our homes, but unfortunately, they o...
October and November are the ideal time for laying a grass carpet. T...