Jak správně skladovat sklizenou zeleninu, aby Vám dlouho vydržela?

Pro rajčata a okurky je vhodné konzervování a u paprik zkuste zavěšení v suchém prostoru, kde nemrzne. Kořenová zelenina by mohla kvůli nesprávné přípravě při skladování uhnívat, proto z červené řepy odstraňte listy. Pokud žijete v oblasti s mírnou zimou, mrkve můžete nechat v zemi, ale zakryjte je slámou. Při mrazech mrkev skladujte v bedýnkách s pískem na suchém a chladnějším místě, ale mimo mráz. Z mrkve taktéž odstraňte listy, aby nezačaly uhnívat. Kořeny umístěte do písku, pokračujte další vrstvou a tu opět zasypte pískem. Místo písku lze použít i rašelinu.

Ředkvičky nejsou vhodné pro delší skladování, v mírné zimě je nechte v zemi a skliďte podle potřeby. Při mrazech je skladujte v bedýnkách, ale je možné, že nevydrží déle než 3 měsíce. Obecně je hlavně důležité, neskladovat poškozenou zeleninu.

U brambor dávejte pozor na mráz, skladujte je v temné místnosti v neprůsvitném pytli na místě, kde nemrzne. Cibuli, šalotku a česnek před skladováním usušte, aby nezačaly hnít. Celer skladujte v bedýnce s vlhkou zeminou v prostoru mimo mráz.

Druhy zeleniny, které se hůře skladují, jsou květák, brokolice, špenát a růžičková kapusta. Je doporučováno tuto zeleninu zamrazit.

 

 

 

Zdroj: https://zahradkarskaporadna.cz/clanek-299679-spravne-uskladnena-zelenina-dlouho-vydrzi?fbclid=IwAR05XYUr9Scn77E3-yw67mnj9pEZQzO9Zry0bIsJ-csHHxvkb-t5kCIXK5Y